Baw się dobrze

29 September, 2020
Udostępnij

Życzę Ci, żeby praca na słuchawkach sprawiała Tobie autentyczną frajdę, była źródłem z jednej strony inspiracji do dalszego rozwoju, z drugiej satysfakcji z tego co zrobiłeś dla siebie i innych. Praca zarobkowa wypełnia większą część Twojego dania. Zadbaj by był to dobry czas. Pamiętaj, że to przede wszystkim od Ciebie zależy w jakim otoczeniu pracujesz i co wynika z Twojego działania.

Wcale nie tak dawno do pracy chodziło się, bo… tak było trzeba. Podział ról w organizacjach był bardzo sztywny, a model pracy – dzisiaj, z perspektywy czasu można powiedzieć – mało ekscytujący. Biura w większości przypadków były podobne do siebie, ich kolorystyka była utrzymana w „bezpiecznych” – nudnych kolorach. Dzisiaj jest inaczej.

Praca na słuchawkach (i nie tylko) może być ciekawa, inspirująca, ekscytująca, czasem, którego nie możesz się doczekać. Wiele zależy od właścicieli i zarządzających daną organizacją. To oni nakreślają kierunek oraz podstawy tak zwanej kultury organizacyjnej. Będąc „ciałem i tworzywem” to ty ostatecznie masz wpływ czy ten plan się powiedzie czy nie. Praca w obsłudze klienta dla jednych jest wspaniałym przeżyciem i doświadczeniem, dla innych najgorszym koszmarem. I ci pierwsi i ci drudzy mają rację. Sekret tkwi w radości i satysfakcji z tego CO i w JAKI SPOSÓB coś się robi. Praca na słuchawkach wcale nie jest dla każdego. Nie każdy potrafi komunikować się z klientami. Niektórym nie udało się odkryć drogi, która pozwoli im odkryć sposób na pokonanie własnych ograniczających przekonań. Jeszcze inni trafili w miejsce, gdzie nie ma i być może nigdy nie będzie „fanu”.

Baw się dobrze w pracy:

  • Czerp radość z kontaktu z ludźmi – masz nie dla każdego dostępną szansę poznawania wielu osób, sytuacji, okrywania szans.
  • Kreuj rzeczywistość – masz wpływ na to w jakich warunkach pracujesz – aranżuj przestrzeń swojego miejsca pracy tak by było jak najbardziej „Twoje”. Angażuj kolegów i koleżanki.
  • Ciesz się i świętuj sukcesy – te małe i te wielkie. Daj upust swojej radości, bądź dumny – zasłużyłeś na to.
  • Zmieniaj, baw się formą, nie pozwól by do twojej pracy, miejsca wkradła się nuda. Nieustannie szukaj inspiracji i sam bądź inspiracją dla innych.
  • Buduj kulturę organizacyjną swojej firmy. Motywuj innych do podejmowania działań, które spajają wasz zespół a to niech przekłada się na zadowolenie klienta (niech poczuje Waszą kulturę).
  • Wspieraj innych

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies