podcast-fcc
Odcinek #1

Witaj Świecie - porozmawiajmy o obsłudze klienta

2 August, 2015
Udostępnij

Po wielu miesiącach pomysł w końcu dojrzał i jesteśmy gotowi. Zapraszamy Was do rozmowy o … najbardziej rozgadanej branży / obszarze biznesu na rynku – komunikacji pomiędzy firmą i jej klientami i partnerami. Pierwszy odcinek Podcastu Forum Call Center jest przywitaniem z Wami – słuchaczami i zaproszeniem do wspólnej “przygody”. Wierzymy, że wszystko zaczyna się od pomysłu, później przychodzi analiza i w końcu działanie. Chcemy tym podcastem inspirować Was do innowacji w działaniu, wspierać w podejmowaniu decyzji, podpowiadać jak działać. Rozmowy o obsłudze klienta w kontekście nowoczesnych narzędzi zdalnej komunikacji bazują na eksperckim doświadczeniu autorów podcastu i ich gości.

Krytycznym punktem w dojrzewaniu pomysłu było pewne spotkanie, które miało miejsce 24 czerwca we Wiedniu podczas konferencji i urodzin Competence Call Center. Okazało się, że musieliśmy pokonać kilkaset kilometrów i przeskoczyć przez kilka państw, by … poznać się lepiej i porozmawiać o tym … co nam w sercu gra. Bo ten podcast to wyraz naszej pasji, sposobu myślenia i działania.

Autorami podcastu są Maciej Buś i Piotr Merkel. Na co dzień oboje jesteśmy konsultantami biznesowymi i choć nasze specjalizacje i podejście są różne, łączą nas podobne doświadczenia, przemyślenia na temat obsługi klienta, a raczej komunikacji i poczucie misji – inspiracji i rozwoju osobistego.

W pierwszym odcinku Podcastu chcemy się z Wami przywitać i zapowiedzieć co będzie się działo dalej. Usłyszysz w nim o:

 • skąd wziął się pomysł na ten podcast
 • formule i celach podcastu
 • co myślimy o obsłudze klienta oraz czym jest “branża call center”
 • tematach, które chcemy poruszyć w kolejnych odcinkach
 • wskazówkach jak słuchać i korzystać z podcastu.

Konkurs na nazwę podcastu

Musimy się Wam przyznać, że mamy problem z nazwą tego podcastu. Roboczo przyjęliśmy tytuł “Podcast Forum Call Center” – stanowi ona naturalne nawiązanie do do głównego projektu jakim jest matczyny serwis internetowy www.forumcallcenter.pl i działań realizowanych od 2012 roku. Kłopot jednak polega na tym, że tematyka podcastu wychodzi daleko poza narzędziowy czy organizacyjny obszar jakim jest call / contact center, a właściwie sięga podstaw i intencji działań realizowanych w zorganizowanych centrach komunikacyjnych. Chcemy zająć się tym wszystkim co wpływa na satysfakcję klienta – jego postrzeganie i doświadczenie kontaktu z firmą. Mówimy zatem i o strategii komunikacyjnej firmy, o brandingu – budowaniu wizerunku marki w oczach klientach, o tym co i jak zrobić, żeby klienci nie musieli kontaktować się z firmą.

Zapraszamy Was do współtworzenia tego podcastu – ogłaszamy konkurs na jego nazwę.

Prześlij nam swoją propozycję (jedną lub więcej) tytułu podcastu, który będzie odpowiadał przedstawionym przez nas założeniom merytorycznym, ale będzie też dobrze wpadał w ucho i pamięć. Propozycja, którą wybierzemy i stanie się oficjalnym tytułem podcastu nagrodzimy książką Noreny, która idealnie wpisuje się w ideę naszego problemu.

Proste zasady konkursu:

 • Propozycje można umieszczać w komentarzu pod tym podcastem lub przesłać na adres podcast@forumcallcenter.pl
 • Termin zgłaszania swoich propozycji mija 14 września 2015 roku o godzinie 24:00
 • Wyniki ogłosimy w ostatnim wrześniowym odcinku podcastu
 • Nagrodę prześlemy pocztą
 • W konkursie może brać udział każdy słuchacz Podcastu Forum Call Center z wyłączeniem jego autorów (oczywiście).
 • Jeżeli masz pytania pisz – w komentarzach lub na adres podcast@forumcallcenter.pl

Linki do informacji i narzędzi, o których mówiliśmy w podcaście

Organizacyjnie

 • Kolejne odcinki będziemy publikować co dwa tygodnie (przynajmniej taki mamy ambitny plan)
 • Nasz podcast to rozmowa – z jednej strony jej autorów i ich gości, ale również z Wami – słuchaczami. Zapraszamy do udziału w dyskusji i komentowania poruszanych przez nas tematów.
 • Jesteśmy otwarci na sugestie i konstruktywne propozycje naszych słuchaczy. Jeżeli chcesz zaproponować temat spotkania napisz do nas o tym. Czekamy na Twój mail pod adresem podcast@forumcallcenter.pl
 • Podcastu możesz słuchać z poziomu serwisu www.forumcallcenter.pl www.klientomania.pl. Już wkrótce pojawi się również możliwość subskrypcji naszego podcastu w serwisach iTunes, Stitcher, Zune, BlackBerry.

Zapraszamy do współdziałania!!! Porozmawiajmy o obsłudze klienta.

Cotygodniowy biuletyn Klietnomanii

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności i plików cookies