||
Odcinek #39

Skąd biorą się leady sprzedażowe?

20 November, 2017
Udostępnij

Jeżeli sprzedajesz produkty czy usługi bez wątpienia Twoim największym marzeniem jest baza kontaktowa ludzi, którzy ich potrzebują. Moim gościem jest Tomasz Dziobiak – człowiek, który posiada informacje o ponad milionie klientów w Polsce. Wszystko za ich zgodą i dla ich wygody. Zapraszam do wysłuchania rozmowy o tym skąd biorą się leady sprzedażowe

Praktycznie każdy proces sprzedażowy ma strukturę lejka. Wejście do niego jest wielokrotnie szersze niż wyjście i stanowi kluczowy element systemu. Zgodnie z powiedzeniem, że “jesteś tym co jesz” – efekty lejka będą silnie zależeć od tego czym go nakarmisz – jakie dane do niego włożysz. Wciąż jeszcze bardzo wiele firm (mam wrażenie, że większość) wierzy w bezwzględną statystykę. Jeżeli wrzucę do lejka odpowiednio dużo, to na końcu osiągnę efekt, o który mi chodzi. I to się nawet w pewnym stopniu sprawdza, tyle, że nikt nie liczy ofiar.

Mój dzisiejszy gość uczynił z karmienia lejka sprzedażowego sztukę. Nie ustaje w poszukiwaniu sposobów na zdobycie, a następnie połączenie i analizę informacji na temat klientów tak aby do lejka trafiły tylko kontakty, które niosą realny potencjał na sukces.

Zarządzanie informacją i danymi to nie lada wyzwanie. Nie ma miesiąca aby na jaw nie wyszła informacja o oszustwach związanych z danymi osobowymi. Większość z nich wynika z niefrasobliwości czy błędów ludzkich. Nieliczne z chęci szybkiego zysku, choć jak mówi mój gość, numer telefonu czy e-mail to za mało. Ważne zatem staje się dopełnienie szeregu obowiązków informacyjnych związanych z pozyskaniem i przetwarzaniem danych. A i tak można zostać obrzuconym klątwą cygańską.

W tym odcinku rozmawiamy o:

  • czym są i skąd biorą się leady sprzedażowe?
  • gdzie jako klienci zostawiamy informacje o sobie czyli jak trafiamy do baz danych?
  • czym jest i na czym polega przetwarzanie danych osobowych?
  • czy można kupić bazę danych klientów i ją następnie wykorzystać dla swoich celów?
  • o tym co wolno, a czego nie przy przetwarzaniu danych osobowych?
  • jak zarządzać informacją o kliencie ?
  • jakich narzędzi używać do zarządzania danymi oraz informacją o klientach ?

Cotygodniowy biuletyn Klietnomanii

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności i plików cookies