Optymalizuj PDS

31 December, 2020
Udostępnij

Predictive Dialer System (PDS) to rozwiązanie technologiczne, które automatyzuje proces zestawiania połączenia telefonicznego pomiędzy konsultantem a klientem. Stosuje się je w kampaniach outboundowych (ruch wychodzący) a jego zasadniczym celem jest optymalizacja wykorzystania zasobów (zarówno ludzkich jak i informatycznych). Zadbaj o poprawne dobór trybu i konfigurację systemu aby przyniósł on Twojej firmie realną korzyść.

Naturalnym dążeniem w zarządzaniu firmą jest maksymalizacja efektu przy minimalizacji wysiłków. Jednym ze sposobów jest ograniczanie marnotrawstwa, czyli wykonywania czynności zbędnych lub takich, które nie przynoszą zamierzonej korzyści. W telemarketingu za takie możemy uznać czas oczekiwania na połączenie, błędne numery, połączenia z urządzeniami (fax, poczta głosowa) itd. W praktyce system (PDS) analizuje zaplanowane w bazie danych numery inicjując połączenia i udostępniając tylko prawidłowe dostępnym konsultantom.

To co od strony firmy i jej (krótkoterminowej) korzyści wygląda jak najbardziej sensownie po stronie klienta niestety często przybiera zgoła odmienny obraz: widząc nadchodzące połączenie odbiera on je i… w słuchawce słyszy ciszę… lub muzyczkę lub komunikat “proszę czekać…”. Klient jeżeli jest ciekawy, ma czas poczeka aby dowiedzieć kto i z jaką informacją próbuje się z nim skontaktować. Istnieje jednak druga grupa, która nie czekając na rozwój wypadków rozłączy się.

Contact firmy / marki z klientem jest elementem budowania relacji. Klient jak strona tego układu, który ma docelowo coś kupić lub podjąć jakąś aktywność oczekuje szacunku, indywidualnego podejścia, kompetencji po drugiej strony. Nie chce być jednym z wielu.

Zwiększ skuteczność swoich działań:

  • Zweryfikuj swoją strategię zestawiania połączeń
  • Dobierz odpowiedni tryb systemu (PDS)
  • Uwzględnij odczucia i emocje klienta
  • Postaw na budowanie relacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies