Podejmij wyzwanie

30 December, 2020
Udostępnij


Wyzywam Cię na pojedynek o bycie lepszym! Przyjęło się, że to Nowy Rok to czas podejmowania przełomowych decyzji i zobowiązań, ale to wyzwanie jest aktualne w każdym czasie, o każdej porze roku i w każdych warunkach. Bądź naprawdę dobry w tym co robisz – zostań prawdziwym ekspertem, bądź lepszym od samego siebie jakim jesteś dzisiaj.

Bycie “lepszym” niż obecnie wcale nie jest takie łatwe jak mogłoby się wielu wydawać. Przede wszystkim dlatego, że wymaga pracy, często wyrzeczeń, czasami nawet poświęceń. Do tego wszystkiego bardzo często to się po prostu nie udaje – ponosimy porażkę. Popadamy w zniechęcenie i w końcu dochodzimy do wniosku, że lepiej już dać sobie spokój. Tak bycie lepszym od siebie, od innych jest trudne i dlatego jest wyzwaniem. Wyzywam Cię na pojedynek o chwałę i potężną satysfakcję. Nie jest moim celem ruszyć Cię z miejsca, nie chcę uczynić cię lepszym człowiekiem, wcale nie chcę, żebyś był lepszym. Wyzywam cię do działania, do podjęcia decyzji, że chcesz być lepszym – to jest pierwszy krok – krok, od którego wszystko się zaczyna.

Co dla ciebie znaczy być lepszym ? To co robisz w pracy to najczęściej rozmowa z klientem i rozwiązywanie jego problemów. Jak robić to lepiej ? – Zastanów się co decyduje o tym, że jedna rozmowa jest lepsza a inna gorsza. Jakie czynniki decydują o tym, że klient jest usatysfakcjonowany z kontaktu z tobą, a tobie po odłożeniu słuchawki rosną skrzydła. Zapisz wszystko co przyjdzie ci do głowy. A może znasz kogoś kogo podziwiasz, kto wykonuje swoją pracę świetnie. Podpatrz co decyduje o jego sukcesie.

Kiedy już odkryjesz co to jest kolejnym krokiem podjęcie zobowiązania “od dzisiaj będę….” I dalej powtarzaj to przez 30 dni. Analizuj rezultat, poprawiaj i jeszcze raz i do przodu. Jest taka stara bardzo anegdota – młody chłopak spotyka starszego mężczyznę na ulicy i pyta go “jak dostać się do filharmonii ?”, na to staruszek odpowiada “ćwiczyć chłopcze, ćwiczyć…”.

A jeżeli się nie uda? Zapewne wiele razy się nie uda. Wtedy odpowiedź jest jedna. Spróbuj jeszcze raz.

Bądź lepszy dla siebie. Nie dla pracy, nie dla szefa, nawet nie dla klienta. Bądź lepszym by móc robić rzeczy wielkie gdziekolwiek, z kimkolwiek i dla kogokolwiek.

Istnieją wyzwania typu 365 – czyli zobowiązanie do wykonywania określonej czynności, aktywności, czegoś co Cię rozwija każdego dnia przez cały rok. Satysfakcję po tak zrealizowanym zadaniu można by porównać ze wspięciem się na bardzo wysoki szczyt górski.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies