Pomagaj innym

31 December, 2020
Udostępnij

Pomagaj i angażuj swoich pracowników i partnerów w pomaganie potrzebującym. Działaj na rzecz środowisk lokalnych, przeciwdziałaj wykluczeniu społecznemu, wspieraj przedsiębiorczość. Bądź organizacją mądrze odpowiedzialną społecznie – ucz pomagania i korzystania z dostarczanej pomocy. Nieustannie kształtuj prospołeczne postawy wśród swoich pracowników.

Centra kontaktowe (contact centers, centra obsługi itd) zostały stworzone przez firmy z myślą o niesieniu pomocy klientom ich produktów i usług. Ułatwienie korzystania z zakupionych dóbr oraz minimalizowanie lub kompensowanie problemów związanych z nieuniknionymi awariami, usterkami czy … nawet nieumiejętnością korzystania stanowią podstawowe cele pracy setek tysięcy ludzi w strukturach obsługi klienta. Pomoc, pomocność jest więc wpisana w DNA tego typu firm.

Świat według opinii wielu osób nie jest sprawiedliwy. Obok ludzi bardzo bogatych żyją nawet skrajnie biedni, obok tych, którym nie starcza 14 godzin na wykonanie swojej pracy przechodzą ci, którzy w ogóle jej nie mają. Powinnością tych pierwszych (tych, którzy mają, potrafią) jest zatem pomaganie tym drugim (tym, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie potrafią).

Ale, pomaganie nie polega na oddaniu czegoś co się posiada potrzebującemu, żeby wyłącznie zaspokoić brak posiadania. Pomaganie motywowane oczyszczeniem sumienia, czy pokazania innym „oto nasza firma pomaga” jest tylko pustą deklaracją „pod publikę”. Prawdziwe pomagania to przekonanie – głęboka wiara w sens działania i angażowania w nie innych.

CSR (ang. Corporate Social Responsibility) czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, a właściwie odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo powinno w Twojej organizacji znaczyć coś więcej niż zakładka na stronie internetowej czy akcja na Boże Narodzenie. Kształtuj postawy swoich pracowników, aby zarówno w pracy jak i poza nią głęboko uwierzyli, stali się wyznawcami idei pomagania i zmieniania świata.

Pomagaj innym

  • Poszukaj potrzebujących – możesz ich znaleźć nawet w swojej organizacji, skontaktuj się z fundacjami
  • Pomagaj cały rok, a nie tylko od święta
  • Pomagaj mądrze – aktywizuj potrzebujących – dawaj przysłowiową wędkę zamiast ryby
  • Nieustannie ucz się pomagać
  • Zaszczep pomaganie w DNA swojej firmy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies