Przeczytaj jedną książkę miesięcznie

31 December, 2020
Udostępnij

Stale poszerzaj swoją wiedzę i horyzonty myślowe. Zadbaj o nieustanny dopływ paliwa w postaci inspiracji, wiedzy, konkretnych i użytecznych informacji. Otaczaj się wartościowymi źródłami i buduj na ich podstawie swoje opinie. W każdym miesiącu przeczytaj przynajmniej jedną książkę.

Nie można budować nowych rozwiązań bazując cały czas na tej samej wiedzy. Aby dokonać zmiany, ulepszenia potrzebujemy nowych podpowiedzi. Jesteśmy otoczeni informacją. Jest ona dostępna na wyciągnięcie palca w Twoim smartfonie, komputerze przenośnym czy tablecie. Nigdy wcześniej nie była ona tak łatwo osiągalna, nigdy wcześniej nie była tak ignorowana.

Obsługa klienta to przede wszystkim komunikacja. Jako manager zarządzający takimi procesami powinieneś nieustannie doskonalić swoje umiejętności porozumiewania się. Słowo pisane dostarcza dobre wzorce stylistyczne oraz cenne informacje

Czytaj literaturę branżową

Dzisiaj w księgarniach znajdziesz publikacje na praktycznie każdy temat. Szukaj książek dotyczących zarządzania, technologii, strategii obsługi klienta czy sprzedaży. Jeżeli nie znajdziesz ich w języku polskim poszukaj np. w Amazon.com. Czytaj w każdym miesiącu jedną książkę i studiuj ją – nie przyjmuj wszystkiego co tam jest jako prawdę objawioną. Sprawdź kto jest autorem i jakie doświadczenie za stoi za spisanymi słowami. Nie mniej każda, absolutnie każda książka może być dla Ciebie źródłem przełomowej inspiracji. Często to co najważniejsze (dla Ciebie) będzie znajdowało się między wierszami.

Czytaj beletrystykę

Warto zagłębić się w fabułę powieści czy felietonów. Poza niewątpliwym relaksem związanym z taką formą aktywności pozazawodowej dostarczają one sporo informacji o ludziach. Autorzy opisują otaczającą ich rzeczywistość – ludzi, sytuacje, zachowania. Znajdziesz tam mnóstwo podpowiedzi biznesowych (choć zapewne nie taka była intencja twórcy)

A kiedy nie masz czasu

Brak czasu to wymówka. Ale może się zdarzyć, że masz awersję do czytania i nic i nikt Cię do tego nie przekona. Wówczas spróbuj audiobooków – książek, których możesz słuchać podczas drogi do lub z pracy, spacerów, mycia naczyń, biegania.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies