Przyjdź do pracy 10 min wcześniej

30 December, 2020
Udostępnij

Przyjedź do pracy kilka, kilkanaście minut wcześniej. Zadbaj o czas na wszystkie niezbędne rytuały przed pracą, tak by o zadanej godzinie móc poświęcić temu co w Twojej pracy, w tym czasie jest najważniejsze – pomaganiem. Miej czas na wypicie herbaty lub kawy i rozmowę z kolegami, miej czas na przygotowanie miejsca pracy.

Twoja produktywność to wypadkowa wielu czynników stanowiących obraz twoich kompetencji osadzonych w czasie. Przed Tobą zadany czas pracy (6 ?, 8 godzin)  który stanowi ramę Twoich działań. W tym czasie masz szansę i możliwość osiągnąć cele, które zostały przed Tobą postawione lub,które ty sam sobie określiłeś. Po godzinach pracy twoja gotowość do pracy nie ma już znaczenia. Potraktuj zatem czas jako ramy największej koncentracji i skupienia na zadaniu.

Miejsce pracy jakim jest np. call center to nie tylko przestrzeń do „harówki” i zarabiania pieniędzy. To również przestrzeń społeczna, gdzie możesz spotkać się z innymi ludźmi, oraz przestrzeń rozwoju osobistego. Efekty interakcji w obu tych przestrzeniach wykorzystujesz zarówno w pracy jak i poza nią. Ważne by korzystać z nich mądrze – czyt. korzystać, nie pozwalać aby przeciekały między palcami. Ucz się dobrej organizacji pracy i odpowiedzialności za swoje cele jak również za cele Twojego zespołu.

Przyjdź do pracy 10 minut wcześniej aby:

  • odsapnąć po drodze do pracy
  • przygotować i spokojnie wypić kawę lub herbatę oraz zjeść śniadanie
  • porozmawiać ze znajomymi,
  • przygotować stanowisko pracy – włączyć komputer, uruchomić aplikacje, zalogować się do systemów, przygotować notatki itd,
  • poświęcić chwilę na skupienie się nad planem dnia – określ w myślach co chcesz tego dnia zrobić, jakie cele chcesz osiągnąć,
  • wejść świadomie w pracę i czerpać z niej tyle satysfakcji ile to tylko możliwe.
  • wykorzystać dobrze szanse jakie przynosi dzień i praca.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies