Szukaj rozwiązań

26 September, 2020
Udostępnij

Bądź na “tak”, szukaj rozwiązań, kreuj drogi wyjścia. Każda, absolutnie każda sytuacja ma co najmniej jedno rozwiązanie, ma swoje wyjście. Twoją naczelną rolą jest wskazanie klientowi drogi jaką ma on podążać – rozwiązać problem, z którym dzwoni, sytuację w jakiej się znalazł.

Zapewne znasz historię o szklance, która jest do połowy pełna lub do połowy pusta. Opowiada ona o podejściu do rozwiązywania problemów, sytuacji trudnych. Ci, którzy wskazują, że jest ona w połowie pusta najczęściej przyjmują postawę “nie da się”, “to jest niemożliwe”. Koncentrują się oni na problemie jako istocie rzeczy. Ci, który widzą szklankę w połowie pełną koncentrują się na pozytywnej stronie sytuacji, próbują wynieść z niej tyle ile się da, a nawet na tej bazie wykreować całkowicie nowe rozwiązanie.

We wszystkim co robisz Twoim kluczowym zasobem jest kompetencja. Jednym z trzech jej obszarów jest zbiór postaw i przekonań. To one budują sposób Twojego działania. Obudź w sobie ciekawość sytuacji, jaką zastaniesz za “wzniesieniem”, za “zakrętem” (problemem, który stanął na Twojej drodze). Podejmij wyzwanie znalezienia sposobu na pokonanie tej drogi. Sposób w jaki podejdziesz do swojej pracy jest wyłącznie Twoim wyborem. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie cię zmusić do obrania jednej czy drugiej drogi. To są twoje przekonania na temat pracy i problemów. Jeżeli szukasz pracy, która da Ci satysfakcję – postaw na dążenie do rozwiązania każdej sytuacji. Wzbudź w sobie chęć pomocy.

Szukaj rozwiązań

  • Podejdź do każdego wyzwania, każdego problemu z ciekawością,
  • Unikaj stereotypów i generalizowania,
  • Działaj zgodnie z procedurami, ale wykorzystuj je zamiast cytować,
  • Co zrobiłbyś, gdyby problem dotyczył ciebie, gdyby był dla ciebie ważny?
  • Uśmiechnij się

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies