Szybka regeneracja - ćwiczenia rozciągające cz. 2

31 December, 2020
Udostępnij

Stres „odkłada” się w różnych częściach naszego ciała. Uwielbia uchwycić się Twoich mięśni i ścisnąć je tak byś poczuł ból a przynajmniej dyskomfort. Zapewne nie raz czułeś ogromny ciężar na ramionach i skurcz w karku. Nawet w krótkich przerwach pomiędzy kolejnymi zadaniami wykonaj kilka prostych ćwiczeń polegających na rozciągnięciu mięśni. Te ćwiczenia możesz wykonać nawet przy swoim stanowisku pracy.

Rozciąganie mięśni szyi (ćwiczenie 1)

Usiądź prosto, złap dłońmi za siedzisko krzesła. Nogi spokojnie spoczywają na podłodze. Przechyl powoli głowę na lewą stronę, jakbyś chciała dotknąć uchem ramienia. Poczuj jak naciągają się mięśnie po prawej stronie szyi. Wstrzymaj się w tej pozycji na dziesięć do dwudziestu sekund po czym powoli wyprostuj głowę. Następnie przechyl głowę na drugą stronę. Wykonaj po dwa-trzy powtórzenia na każdą stronę.

Rozciąganie mięśni szyi (ćwiczenie 2)

Wciąż siedząc na krześle obróć głowę w lewą stronę, jakbyś chciał zobaczyć co znajduje się za Tobą. Nie obracaj tułowiem, tylko głową. Wytrzymaj tak dziesięć do dwudziestu sekund po czym wyprostuj głowę. Powtórz ćwiczenie obracając głowę w drugą stronę. Wykonaj po dwa-trzy powtórzenia na każdą stronę.

Rozciąganie mięśni karku

Siedząc na krześle jak w poprzednich dwóch ćwiczeniach przechyl głowę do przodu, jakbyś chciał dotknąć brodą mostka. Wstrzymaj pozycję na pięć do dziesięciu sekund. Następnie przechylaj głowę do tyłu. Powtórz trzy do pięciu razy w każdą stronę.

Rozciąganie barków i ramion

Usiądź prosto. Załóż lewą rękę za prawe ramię. Chwyć prawą ręką za lewe ramię i przyciągaj je do szyi. W tym samym czasie odwróć głowę na lewo chcąc zobaczyć, co się dzieje za Tobą. Przytrzymaj tę pozycję przez piętnaście do dwudziestu sekund po czym powróć od pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą rękę. Powtórz do dwóch razy na każdą stronę.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies