Szybka regeneracja - ćwiczenia rozciągające cz. 3

31 December, 2020
Udostępnij

Podczas przerwy zamień papierosa na dawkę endorfin. Po godzinie, czasami więcej siedzenia przy biurku rozciągnij swoje mięśnie, zacznij pompować tlen do swojego organizmu. W trzeciej części prezentujemy zestaw ćwiczeń rozciągających barki, ramiona, klatkę piersiową, ręce i nogi. 

Rozciąganie mięśni barków, ramion i rąk

Złóż dłonie krzyżując ze sobą palce. Następnie wyciągnij ręce przed siebie tak, aby wewnętrzna strona dłoni znalazła się na zewnątrz. Mocno wyciągnij ręce przed siebie napinając mięśnie, zresztą sama poczujesz jak mięśnie się napinają. Utrzymaj pozycję przez dwadzieścia do trzydziestu sekund. Następnie zrelaksuj się na pięć do dziesięciu sekund. Powtórz ćwiczenie co najmniej trzy razy.

Rozciąganie mięśni tylnej części ud

Usiądź prosto na krześle i podnieś lewą nogę do góry. Złap ją za kolano obiema dłońmi i przyciągaj mocno do siebie. W tym czasie prawa noga powinna swobodnie opierać się o podłoże. Trzymaj tak nogę przez dwadzieścia do trzydziestu sekund po czym powoli postaw ją ponownie na podłodze. Powtórz ćwiczenie dla drugiej nogi. Wykonaj do trzech powtórzeń dla każdej nogi.

Rozciąganie mięśni pośladków, zewnętrznych mięśni ud i szyi

Usiądź na krześle. Załóż lewą nogę na prawą. Prawą rękę załóż za lewe kolano jak widać na zdjęciu. Lewą dłonią chwyć za oparcie krzesła i odwróć głowę w lewo do tyłu, jakbyś chciała zerknąć co znajduje się za Tobą. Poczujesz napięcie mięśni szyi oraz pośladków i ud. Utrzymaj tą pozycję przez piętnaście sekund po czym powróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą nogę. Ogólnie wykonaj po dwa powtórzenia na każdą nogę.

Rozciąganie mięśni rąk i klatki piersiowej

Siedząc na krześle skieruj ręce za oparcie krzesła i spleć je ze sobą. Następnie staraj się je unieść do góry, tak daleko jak dasz radę. Nie garb się przy tym. Utrzymaj ta pozycję przez pięć do piętnastu sekund i zwolnij splot i nacisk. Powtórz dwa razy.

Rozciąganie mięśni łydek

Stań przodem do ściany na odległość dużego kroku od niej. Oprzyj przedramiona i głowę o ścianę. Zrób krok do przodu jedną nogą i poczuj jak naciągają się mięśnie łydek w drugiej nodze. Stopy stoją na podłodze, nie odrywają się od niej. Palce u nóg powinny być skierowane na ścianę. Utrzymaj pozycję przez trzydzieści sekund. Nie kiwaj się. Wykonaj to ćwiczenie na obie nogi wykonując po trzy powtórzenia na każdą.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Czy praca na słuchawkach to kariera na całe życie?

Polityka prywatności i plików cookies