Szybka regeneracja - zjedz pomarańczę

30 December, 2020
Udostępnij

Twój organizm również posiada swoje ograniczenia. Zapewne zauważyłeś, że efektywność Twojej pracy spada wraz z postępem ruchu wskazówek zegara czy też kartek kalendarza. Badania potwierdziły, że jakość pracy w ostatnich godzinach pracy w danym dniu oraz pod koniec tygodnia jest nawet o 35 % niższa w stosunku do oczekiwanego standardu. Dzieje się tak najczęściej dlatego, że nie zasilamy naszego organizmu odpowiednią dawką energii.

Porównaj swój organizm do samochodu – jeżeli nie nalejesz co jakiś czas paliwa, jeżeli nie wymienisz co jakiś czas płynów eksploatacyjnych w końcu się on zatrzyma. Jeżeli będziesz jechał nim bez przerwy wiele godzin w końcu odmówi dalszej współpracy i będzie potrzebował chwili by silnik wrócił do odpowiedniej temperatury i mógł normalnie i efektywnie pracować. 7 czy 8 godzin twojej pracy na wysokich obrotach wymaga również okresowej regeneracji sił.

Zjedz pomarańczę

Owoce bogate w witaminę C pomagają Twojemu organizmowi walczyć ze stresem i pobudzić siły witalne. Biegacze podczas biegów długodystansowych na punktach żywieniowych przegryzają kawałki cytrusów by pobudzić swój organizm do działania. Kwasek pomarańczy połączony z naturalną świeżością powoduje natychmiastowe przebudzenie i dostawę nowych sił. Kiedy poczujesz, że tracisz siły lub że praca zaczyna cię nużyć przegryź świeżą pomarańczę i pozwól by jej świeżość dotarła do każdej części twojego ciała.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies