Uśmiechnij się

31 December, 2020
Udostępnij

Bądź osobą pozytywną. Niezależnie od tego, że dzieli Cię od klienta czasami kilka a innym razem kilkaset lub kilka tysięcy kilometrów on widzi Twoją twarz, minę. Oczami wyobraźni buduje sobie obraz osoby, z którą rozmawia. Twój głos maluje w świadomości klienta obrazy. Zadbaj o to, by widział Ciebie w jak najlepszym świetle. Twój uśmiech, Twój nastrój, Twoje usposobienie nie jest obojętne w rozmowie telefonicznej – jest słyszalne.

Uśmiech, twoja mina, a może grymas nie są elementem, który możesz w stu procentach wyćwiczyć i przywołać na zawołanie. Wewnętrzne emocje mają to do siebie, że przenikają przez każdą maskę. W rozmowie telefonicznej, gdzie fizyczną maskę – mowę ciała – zastępujesz zestawem narzędzi wokalnych ukrycie emocji jest dużo trudniejsze. Wszędzie tam gdzie masz do zrealizowania cel – znaleźć porozumienie z klientem, odkryć jego potrzeby lub problem, znaleźć i dostarczyć mu rozwiązanie pozytywne emocje, które widzi (oczyma wyobraźni) i słyszy są Twoim największym sprzymierzeńcem.

Ludzie chętniej rozmawiają z osobami zadowolonymi od których bije pozytywna aura. Mówi się, że uśmiech topi lód, potrafi uspokoić nerwy, poskromić złość, pomóc. To prawda! Pamiętaj przy tym, że musi on być prawdziwy i szczery. Powinien on wynikać z twojego nastawienia, a nie z procedury czy polecenia przełożonego.

Bądź pozytywną osobą:

  • Uśmiechnij się do klienta
  • Bądź optymistą
  • Niech twoją misją będzie pomaganie

To może ci pomóc

  • Postaw obok telefonu lustro – zobacz swój uśmiech
  • Powieś na swoim stanowisku pracy pozytywne zdjęcie lub sentencję
  • Pomóż koledze / koleżance – tak po prostu, bezinteresownie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies