Wartości są ważne

31 December, 2020
Udostępnij

Wartości od zawsze wyznaczały kierunek rozwoju świata. Stanowią one podstawę systemów politycznych, religii i wyznań, działalności charytatywnej czy edukacyjnej. Ich definicja jest punktem do którego odnosi się wewnętrzny kompas zarówno pojedynczego człowieka jak organizacji biznesowej. Każda kultura (rozumiana jako swoista odrębność zachowań grupy osób związanych terytorialnie lub innym czynnikiem) posiada zestaw reguł, które legły u ich podstaw. 

Jednym z kluczowych czynników definiujących każde przedsięwzięcie biznesowe jest określony system wartości. Jego naturalnym źródłem są przekonania i założenia inicjatorów nowego biznesu. Dynamiczny rozwój przedsiębiorczości i co za tym idzie przyrost nowych wytwórców produktów i usług z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnim dziesięcioleciu niejako wymusił na managerach koncentrację na bieżących operacjach i zdolności do szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację. Ta sama przyczyna spowodowała bardzo szybkie nasycenie się rynku potrzebnymi dobrami i coraz trudniejsze wyróżnienie się na nim swoją “wyjątkowością”.

Klienci wyposażeni w niemal doskonałe narzędzia komunikacji społecznej natychmiast wychwytują słabe punkty oferty oraz alternatywne rozwiązania. Na znaczeniu zyskuje jasne określenie “kim jest dana firma”. Paradoksalnie mimo rozwoju odmiejscowionych technologii komunikacyjnych cechujących się dużym stopniem anonimowości klient poszukuje informacji, które zabezpieczą podejmowany przez niego wybór – chcą wiedzieć kto stoi za danym przedsięwzięciem i produktem i jaki system wartości mu przyświeca.

Wartości są ważne

  • Bądź wierny podstawowym wartościom i kulturowym standardom etycznym,
  • Zadbaj o wewnętrzną spójność i przestrzeganie tych zasad na wszystkich poziomach Twojej organizacji
  • Określ swoją organizację – jaka jest
  • Bądź prawdziwy

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Czy praca na słuchawkach to kariera na całe życie?

Polityka prywatności i plików cookies