Wspieraj hobby i pasje swoich pracowników

31 December, 2020
Udostępnij

Wspieraj swoich pracowników również w rozwoju pozazawodowym. Pomagaj realizować ich pasje, odkrywać nowe możliwości, rozwijać zainteresowania. Zostań mecenasem hobby pracowników w swojej firmie. Zyskaj ich jeszcze większą satysfakcję, lojalność i zaangażowanie. Wyjdź poza sztywne ramy godzin pracy i relacji firma-pracownik. Doceniaj osiągnięcia również na polach pozazawodowych.

Praca wypełnia sporą część dnia i życia. Stanowi fundament finansowego funkcjonowania. Kształtuje charaktery, uczy nowych umiejętności, jest istotnym elementem życia społecznego. Ale o istocie „bycia”, rozwoju i motywacji najczęściej stanowi coś co leży często poza godzinami pracy. Pasja, zainteresowania, hobby – aktywność, która potrafi w stu procentach zaangażować myśli, oderwać od rzeczywistości, pokonań niemożliwe.

Zapewne masz w swojej firmie ludzi, którzy biegają lub uprawiają inny sport, organizują wyprawy w nieznane, fotografują lub kręcą amatorskie filmy, rysują, malują, piszą wiersze. Lista hobby może być tak długa jak długa jest lista płac w Twojej firmie. To ich drugie, a czasami pierwsze życie. Ułatw im realizację ich pasji, a zyskasz wdzięczność, zaangażowanie, ale również świetny materiał marketingowy.

Form wsparcia jest bardzo wiele. Ważne aby korespondowały one z prawdziwymi potrzebami i na do osiągnięcia tego celu zostały spożytkowane. Może to być wsparcie finansowe przeznaczone na dodatkową, specjalistyczną edukację, zakup lub po prostu udostępnienie sprzętu do realizacji pasji pracownika (np kamera wideo czy aparat fotograficzny). Mogą to być bardziej elastyczne godziny lub warunki pracy, które pomogą pogodzić dwie ważne życiowe aktywności.

Zyskujesz dobrze zmotywowanego i aktywnego pracownika. Tak już jest, że ludzie, którzy mają hobby są lepiej zorganizowani, szybciej i łatwiej przyswajają wiedzę i są bardziej otwarci na zmiany. Przenoszą oni swoje doświadczenia związane z realizacją pasji na inne obszary życia i pracy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności i plików cookies