Zadbaj o ... wygląd

30 December, 2020
Udostępnij

To jak wyglądasz, jak jesteś ubrany wpływa na Twoje samopoczucie i podejście do pracy, którą wykonujesz. Zadbaj o to aby twój stój pasował do wykonywanych przez Ciebie obowiązków. Klient widzi Ciebie oczyma swojej wyobraźni bo ty swoim głosem malujesz obraz samego siebie. Czy chciałbyś być obsługiwany przez samego siebie ? Czy widząc się w lustrze czujesz, że jesteś w tej chwili we właściwym miejscu?

To nie prawda, że klient Ciebie nie widzi i w związku z tym nie ma znaczenia jak wyglądasz. Twój wygląd ma ogromne znaczenie dla Ciebie, Twoich współpracowników oraz klienta. To jak wyglądasz w dużej mierze wpływa na to jak wykonujesz swoją pracę. Twój ubiór może wyznaczać ramy czasu kiedy pracujesz i kiedy odpoczywasz. Czy nie jest tak, że kiedy idziesz na do klubu spotkać się z przyjaciółmi ubierasz wygodne ubranie, ale spędzasz przy tym sporo czasu i wkładasz niemało wysiłku aby dobrze wyglądać – dla siebie i innych. A kiedy idziesz do pracy – spotykasz się z klientami. To dzięki nim, dzięki temu, że są klientami firmy, w której pracujesz zarabiasz pieniądze. Czy nie należy im się szacunek ?

Zauważ, że wiele zawodów ma niejako przypisane sposoby ubierania się. Niektóre firmy wprowadzają sztywne dress cody, które mają wprowadzić swoisty ład ale również zapewnić klientom rozpoznawalność marki w ich oczach. Jeżeli jesteś przedstawicielem banku lub firmy ubezpieczeniowej powinieneś wzbudzać w oczach klienta zaufanie. Jeżeli jesteś sprzedawcą książek, poradników fachowych powinieneś budować w oczach klienta obraz fachowca. Bądź ekspertem i zachowuj się jak ekspert i wyglądaj jak ekspert. Klient to widzi – oczami swojej wyobraźni.

Twoje samopoczucie i przekonanie co do wykonywanej pracy budowane jest również przez zewnętrzne elementy nadające wartość i ważność tego co robisz – otoczenie, biuro, jakość sprzętu, na którym pracujesz i w końcu jak wyglądasz.

Wyglądaj schludnie

  • Ubierz się tak jakbyś miał klienta obsługiwać twarzą w twarz – jak byś chciał przekonać klienta swoim wyglądem, że jesteś godnym jego zaufania
  • Zadbaj o ubranie do pracy – może to być nawet T-shirt i jeansy – byle świeże, czyste i wyprasowane
  • Zadbaj o higienę osobistą …
  • Zadbaj o zdrowy wygląd i dobrą kondycję.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies