Zorganizuj bibliotekę

31 December, 2020
Udostępnij


Stwórz w swojej firmie, dziale bibliotekę książek, publikacji, materiałów audio i wideo, które warto przeczytać czy wysłuchać. Udostępnij ją swoim pracownikom i współpracownikom. Zachęć do korzystania z niej, ale również do jej wspólnego budowania. Zadbaj o rozwój kompetencji i stałe zasilanie nowymi treściami – zgodnymi z najlepszymi światowymi praktykami i kulturą organizacyjną Twojej firmy.

Czytanie książek od zawsze było jedną z najbardziej rozwijających czynności. Dostarczają one z jednej strony treść merytoryczną czyli wiedzę, informacje, inspiracje jak działać poprawnie i/lub efektywniej. Z drugiej strony jednocześnie obcowanie z literaturą pozwala rozwijać swoje umiejętności komunikacji – formułowania przekazu, doboru słów, zwrotów, poszerzają zakres słownictwa.

Zorganizuj bibliotekę materiałów zawierającą treści, które pomogą Tobie i Twoim współpracownikom dostrzec nowe możliwości. Umieść w niej wartościowe książki dotyczące obsługi klienta, komunikacji, prowadzenia rozmów telefonicznych. Niech znajdą się tam opracowania a nawet źródła związane ze specyfiką branży, w której pracujecie.

Dzisiaj na wyciągnięcie ręki dostępne są tysiące treści powiązanych bezpośrednio lub pośrednio z obsługą klienta. Można je czytać, słuchać lub oglądać. Stwórz swój zbiór rekomendowanych pozycji i zachęć swoich współpracowników do korzystania z tych zasobów.

Zorganizuj bibliotekę:

  • Stwórz zbiór pozycji, które warto przeczytać – najlepiej, żeby były to fizyczne książki, które można wziąć do ręki
  • Oczywiście sam również bądź na bieżąco
  • Stwórz elektroniczny katalog tytułów – zachęcaj swoich pracowników / czytelników do recenzowania i oceniania poszczególnych pozycji
  • Zadbaj o marketing swojej biblioteki – zachęcaj pracownikow do korzystania z niej
  • Nie zapominaj o artykułach w prasie, audiobookach, podcastach, prezentacjach, e-bookach, materiałach video

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies